Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

14.11.2016

PASSERINVEST GROUP úspěšně završil akvizici dalších dvou budov v BB Centru

Budova A

Přední česká developerská a investiční společnost PASSERINVEST GROUP úspěšně dokončila akvizici dvou kancelářských projektů v pražském BB Centru, Budova A a Budova B. Moderní kancelářské budovy situované podél hlavní Vyskočilovy třídy získala společnost PASSERINVEST GROUP odkupem od IMMOFINANZ. Financující bankou byla UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Společnost PASSERINVEST GROUP v souladu se svou dlouhodobou strategií odkoupila zpět do svého portfolia již dvě budovy BB Centra, v roce 2014 budovu Alpha a v roce 2015 budovu Beta. Moderní administrativní Budova A o osmi nadzemních a čtyřech podzemních podlažích byla dokončena v roce 2002 a byla třetí dokončenou budovou v multifunkčním areálu BB Centrum. Autory projektu jsou architekti Martin Krupauer a Jiří Střítecký z Atelieru 8000 a generálním dodavatelem byla společnost PSJ, a.s. Budova A má k pronájmu celkem 21 000 m2 kancelářských a 887 m2 obchodních ploch a disponuje 400 parkovacími stáními v podzemních podlažích. Efektním prvkem budovy je vnitřní atrium. Jižní fasáda s hlavním průčelím je řešena předsazeným skleněným pláštěm a zaručuje vysokou ochranu kancelářských ploch před hlukem a tepelnými úniky.

Jeden z prvních projektů dokončených v BB Centru je Budova B. Tato administrativní budova o osmi nadzemních a třech podzemních podlažích byla dokončena jako druhá budova areálu v roce 1999. Nabízí 16 500 m2 pronajímatelných ploch a 280 podzemních parkovacích stání. Projekt Budovy B pochází z dílny architektonického studia Aulík Fišer architekti a generálním dodavatelem byla společnost PSJ, a.s. Podobně jako ostatní objekty v BB Centru je i Budova B velmi flexibilní a uživatelsky příjemná. Zajímavostí je provozně velmi efektivní prosklená dvojitá jižní fasáda. V současné době je budova sídlem společnost MONETA Money Bank.

PASSERINVEST GROUP počítá s rozsáhlou revitalizací obou budov s cílem modernizovat technologie podle nejnovějších trendů a provést vnitřní a vnější facelift budov. Díky těmto zásadním investicím do modernizace obou budov, se rozšíří nabídka prvotřídních kancelářských a obchodních ploch v samém středu BB Centra. „Naší vizí je udržení nejvyšší kvality v nájemních prostorách všech budov BB Centra a vytvoření zajímavého produktu zejména pro dlouhodobé investory a zároveň vybudování živé a fungující městské části se všemi jejími atributy," doplňuje Radim Passer, předseda představenstva a generální ředitel PASSERINVEST GROUP, a. s.