Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

18.2.2015

DELTA přivítá IT giganty – Hewlett-Packard a Microsoft

Přední česká developerská a investiční společnost PASSERINVEST GROUP dokončuje výstavbu dosud největší administrativní budovy BB Centra, budovy DELTA, a získala pro ni dva významné nájemce. Do této nejzelenější budovy areálu se nastěhují nadnárodní IT společnosti Hewlett-Packard a Microsoft. 

Tyto firmy jsou dlouhodobými nájemci v BB Centru a do budovy DELTA se stěhují z budov C a ALPHA.  Hewlett-Packard si v budově DELTA pronajal 17 000 m2 a kromě kancelářských prostor zde bude 1 300 m2 používat jako své vzdělávací a zákaznické centrum. Microsoft bude v DELTĚ využívat 11 500 m2 plochy a z toho se jeho zákaznické centrum bude rozkládat na ploše 1 200 m2. Včetně podílu na společných prostorách je tedy v budově DELTA pronajato celkem 30 000 m2 ploch. „Jsme velmi rádi, že si tyto významné společnosti vybraly pro svou expanzi právě DELTU,“ říká Radim Passer, předseda představenstva PASSERINVEST GROUP, a.s., a dodává, „obě společnosti se tak rozšiřují v rámci BB Centra a my rosteme spolu s nimi. Je to pro nás potvrzením, že BB Centrum je pro firmy výbornou adresou.“

Biljana Weber, generální ředitelka společnosti Microsoft v ČR, zdůvodňuje výběr budovy DELTA: „V dnešní době mohou lidé pracovat odkudkoli a pracoviště tak mění svou funkci – stává se prostorem pro setkávání, spolupráci a společnou tvorbu. Koncepce DELTY nám umožňuje vytvořit pracovní prostředí, které bude v souladu s naší vizí práce odkudkoli a současně podpoří týmového ducha a inovativní myšlení. Věříme, že vlastním příkladem inspirujeme i další společnosti k tomu, aby využívaly moderní technologie ke zvýšení kreativity, inovativnosti a flexibility v práci.“

 

DELTA, která je již sedmnáctou budovou multifunkčního areálu BB Centrum, nabízí celkem 40 000 m2 pronajímatelných ploch v 8 nadzemních podlažích, 800 m2 obchodních prostor v přízemí budovy a téměř 800 parkovacích stání v pěti podzemních podlažích. Zajímavé architektonické řešení budovy, která stojí v místě ohraničeném ulicí Vyskočilovou a Václava Sedláčka, pochází z ateliéru AULÍK FIŠER ARCHITEKTI. DELTA je koncipována jako dvě parterem propojené budovy s půdorysem ve tvaru písmene H. Půdorysná struktura čtyř „žeber“ umožňuje propojení obou budov lávkou v každém podlaží. Toho využila společnost Hewlett-Packard a propojením pater DELTA I a DELTA II vznikla unikátní kancelářská plocha 4 700 m2 v jednom patře. „Lehký obvodový plášť, tvořený horizontálními prosklenými plochami a metalickým obkladem pevných částí, je řešením, které odpovídá jak vysokým nárokům na vnitřní kancelářské prostředí, tak i na energetickou úspornost budov,“ přibližuje koncept stavby Ing. arch. Jan Aulík z ateliéru AULÍK FIŠER ARCHITEKTI. 

DELTA je stejně jako ostatní budovy portfolia společnosti PASSERINVEST GROUP certifikována podle BREEAM, světové metody sloužící k hodnocení staveb z pohledu jejich udržitelnosti, a získala certifikát na úrovni Very Good. Kromě kancelářských a obchodních ploch jsou v DELTĚ k dispozici také zajímavé a účelné doplňkové prostory jako například střešní terasy s bohatou zelení a relaxačními zónami. Západní část budovy bude lemovat umělé říční koryto využívající zachycovanou dešťovou vodu v rámci celého areálu pro navazující zelený koridor. Na jižní stranu objektu bude volně navazovat nově budovaný park Brumlovka, jehož první etapa bude dokončena společně s DELTOU. Ta se tak stane dosud nejzelenější budovou BB Centra.

 

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne:

Mgr. Vendula Malochová, Marketing manager

PASSERINVEST GROUP, a.s.

Tel.: (+420) 221 582 111, fax: (+420) 222 515 521

Mobil: (+420) 605 318 974

E-mail: Vendula.Malochova@Passerinvest.cz

www.passerinvest.cz, www.bbcentrum.cz

 

Ing. Marcela Štefcová

Crest Communications a.s.

Tel.: (+420) 222 927 125

Mobil: (+420) 731 613 669

E-mail: marcela.stefcova@crestcom.cz