Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

16.2.2012

Pronájem FILADELFIE - TOP transakce 2011 v ČR a TOP 2 transakce v CEE

Pronájem administrativní budovy FILADELFIE společnosti UniCredit Bank Czech Republic, a.s. a dalším firmám ze skupiny UniCredit se stal největší transakcí v roce 2011 v České republice. Informaci uvedla ve své zprávě Q4 2011 společnost Jones Lang LaSalle. 
Ze zprávy také vyplývá, že Praha 4 patřila v loňském roce k nejoblíbenějším městským částem v pronájmu kancelářských ploch a to 31,2 % z celkového počtu. 
Budova FILADELFIE se zároveň umístila na druhém místě žebříčku TOP 50 kancelářských transakcí pro střední a východní Evropu v roce 2011, kterou zveřejnil časopis CIJ. 
Architektonicky zajímavá 17patrová dominanta administrativního BB Centra společnosti PASSERINVEST GROUP má, kromě moderního vzhledu a atraktivní lokality se snadnou dostupností, také další plus. Koncem loňského roku získala FILADELFIE britský certifikát BREEAM In Use (BIU) – klasifikace good, který patří k prestižním metodikám certifikace zelených budov v Evropě. Certifikace zahrnuje hodnocení spotřeby zdrojů, odpadů a energie, environmentálního zatížení, vlivu na faunu a flóru a na lidské životní podmínky. Prioritou hodnocení je oblast spotřeby energie a s tím související ochrana ovzduší.
V současné době jsou ve FILADELFII k pronájmu poslední administrativní prostory – polovina 16. NP (881,9 m2).