Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

19.10.2011

V areálu BB Centra na Praze 4 vyrostou nové administrativní budovy

Budova G nabídne po svém dokončení cca 5 500 m2 kancelářských prostor ve 4 nadzemních podlažích, 1 000 m2 obchodních ploch v parteru budovy. Kancelářské prostory jsou zcela variabilní a budova nabízí k pronájmu i menší jednotky 200 – 550 m2. Ve třech podzemních podlažích vznikne 146 parkovacích míst pro nájemce i hosty. Projekt navrhl architektonický ateliér A8000, generálním dodavatelem je Berger Bohemia.

Plánovaná budova DELTA bude mít dvě fáze. V první fázi vznikne osmipodlažní administrativní budova o 18 000 m2 kancelářských prostor. V pěti podzemních podlažích se bude nacházet 372 parkovacích stání pro nájemce i hosty. „Budova DELTA má velmi zajímavý design. Jedná se o dvě budovy ve tvaru H propojené parterem, ale i v každém kancelářském podlaží mohou být propojena spojovací lávkou, takže nájemce může získat až 4 500 m2 v patře, což je na trhu unikátní,“ doplňuje Radim Passer, a dodává: „Počítáme i s vybudováním dvou střešních teras se zelení, kterých je v BB Centru v tuto chvíli asi pět a jsou u nájemců i zaměstnanců velmi oblíbené.“ Ve druhé fázi nabídne budova DELTA 18 200 m2 kancelářské plochy. V přízemí se nachází obchodní plochy, které mohou sloužit potenciálnímu nájemci jako showroom, pobočka nebo školicí centrum. Preferovanou variantou je výstavba obou etap současně. Zahájení výstavby je však závislé na předpronájmu budovy. DELTA bude mít certifikát zelené budovy dle BREEAM. Návrh pochází z dílny architektonického studia Aulík Fišer architekti.

BB centrum také v nedávné době nové spustilo internetové stránky www.bbcentrum.cz. Novinkou je i obsazení nejvyššího patra budovy FILADELFIE, kde si zbývající polovinu sedmnáctého nadzemního podlaží o celkové ploše 900 m2 pronajala farmaceutická společnost Fresenius Kabi. FILADELFIE tak už nabízí k pronájmu jen poslední volné 16. patro. 

Vice informací na www.bbcentrum.cz