Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

14.3.2011

Rezidenční park Baarova roste před očima

Nový bytový projekt, jehož autorem je CMS Architects, vzniká mezi Baarovou ulicí, rozsáhlým Baarovým parkem a ulicemi U Michelské školy a Telčská. „Rezidenční park Baarova s moderní architekturou a propracovaným designem představuje komfortní intimní bydlení se strategicky výhodnou polohou – bydlení nedaleko od centra, a přitom v klidu a zeleni, doplněné plnou občanskou vybaveností,“ říká Václav Černý, sales manager Rezidenčního parku Baarova. Výstavbu realizuje od července loňského roku společnost PSJ.

V projektu se nachází 139 bytových jednotek v dispozicích od 2 + kk do 6 + kk v rozměrech 50 m² - 170m². Budoucí obyvatelé zde najdou celou řadu pracovních, společenských, vzdělávacích, nákupních i sportovních možností. Areál se skládá ze tří samostatných objektů, bytových domů, mezi nimiž vznikne moderní vnitroblok. Radim Passer, předseda představenstva PASSERINVEST GROUP, k projektu říká: „Očekáváme, že svoje místo by tady minimálně z 50 % měli najít skuteční kupci – uživatelé. Část ale určitě využijí kupci – investoři, zejména ze společností sídlících v okolí, v BB Centru.

Architektonický koncept nového bytového areálu Rezidenční park Baarova stojí na myšlence plynulého a přirozeného přechodu mezi původní vilovou zástavbou okolí a moderním multifunkčním komplexem BB Centra. „Nová bytová zástavba je pojata především jako nezávislé pokračování rozsáhlého Baarova parku ve formě vnitřní zahrady,“ dodává k projektu Václav Černý, sales manager Rezidenčního parku Baarova.
Nejvíce diskutovaným tématem poslední doby se stává změna spodní sazby DPH, které bude podléhat převod bytových jednotek v novostavbách. „ Termín změny spodní sazby DPH na 14 % k 1. 1. 2012 tak, jak uvedla po svém jednání z minulého týdne vláda, považujeme na základě informací z tisku a zkušeností ohledně délky legislativního procesu za realistický. Vzhledem k tomu, že očekáváme kolaudaci projektu Rezidenční Park Baarova v listopadu 2011, je zde možnost uzavřít kupní smlouvu, uhradit doplatek kupní ceny a předat byt do užívání ještě v roce 2011, čímž bude stále účtována dosavadní snížená sazba 10% na celou kupní cenu. Tento postup nicméně závisí na konečném rozhodnutí vlády a schválení v Poslanecké sněmovně ohledně změny zákona o DPH,“ komentuje aktuální situaci ohledně zvýšení DPH Václav Černý, a zároveň dodává: „I díky těmto v poslední době velice diskutovaným změnám jsme zaznamenali větší zájem klientů o tento projekt.“
www.baarova.cz