Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

2.10.2008

POKLEPÁNÍ ZÁKLADNÍHO KAMENE BUDOVY FILADELFIE

Slavnostní poklepání základního kamene stavby je důležitým momentem v historii budovy. Za základní kámen budovy FILADELFIE byla zvolena tmavě šedostříbrná pararula MATRIX pocházející z Brazílie, jejíž lícní plocha je smirkovaná a jemně broušená. Základní kámen bude po dokončení umístěn v prostorách recepce objektu. Práce na stavbě den po dni pokračují, momentálně se v místě nachází stavební jáma, jež má v nejhlubším místě v blízkosti budovy ČEZ hloubku 27 metrů. Objem stavební jámy je 157 000 m3 zeminy. Plánované dokončení budovy je v létě 2010.

„Jsem nesmírně rád, že máme možnost BB Centrum rozšířit o další jedinečnou stavbu. Budova FILADELFIE v BB Centru byla pojmenována podle biblického města, s nímž se pojí hodnoty jako věrnost a vytrvalost. Také deset let nelehké, věrné a vytrvalé práce mnoha lidí z firmy PASSERINVEST GROUP vedlo ke skutečnosti, že stavba budovy FILADELFIE mohla být zahájena,“ říká Radim Passer.

Budova FILADELFIE roste již téměř půl roku mezi ulicemi Želetavská, U Pomníku a U Michelské školy. Po svém dokončení stavba rozšíří všechny stávající benefity administrativního areálu nejen o dalších 30 000 m² kancelářských ploch špičkové kvality, ale i o nové služby - v obchodní pasáži vznikne například supermarket, drogerie, restaurace, kavárna a zejména o rozsáhlý veřejný park.
Autorem architektonického návrhu budovy je architektonická kancelář DaM a generálním dodavatelem se stala společnost PSJ, a.s.