Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

22.5.2008

BUDOVA FILADELFIE – MÍSTO PRO PRÁCI, RELAXACI I NAKUPOVÁNÍ

Budova FILADELFIE se začala stavět v květnu 2008 mezi ulicemi Želetavská, U Pomníku a U Michelské školy, v sousedství již stojících budov B, C a E. Dokončení budovy se plánuje na druhé čtvrtletí roku 2010. Generálním dodavatelem se stala společnost PSJ, a.s. Autorem architektonického návrhu budovy je architektonická kancelář DaM. „Budova FILADELFIE nabídne svým nájemcům plochu o téměř 30 000 m2 kancelářských ploch v sedmnácti nadzemních podlažích. Typické nadzemní podlaží má 1 760 m2 pronajmutelné plochy. V kvalitě vnitřního prostředí a uživatelského komfortu patří FILADELFIE k nejmodernějším administrativním budovám a odráží se v ní bohaté zkušenosti developera BB Centra - společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s.,“ říká architekt Jan Holna z DaM.

Budova FILADELFIE bude dalším přírůstkem do promyšleného seskupení moderních architektonicky zajímavých staveb, jež společně vytvářejí harmonickou koncepci celého areálu BB Centra. V blízkosti budovy FILADELFIE vznikne rozsáhlý park, který bude doplněn vodním prvkem. Nové zelené plochy budou sloužit nejen k relaxaci, ale vytvoří také příjemnou klidovou zónu. Další místo k relaxaci bude pro nájemce připraveno také na střeše FILADELFIE, kde vznikne terasa s nevšedním výhledem.

Stejně jako ostatní budovy BB Centra bude i FILADELFIE splňovat standardy bezpečně vybavené budovy s nejmodernějším protipožárním zabezpečením - 24hodinová ostraha a centrální recepční služba, turnikety, oddělené výtahy pro podzemní a nadzemní podlaží. V podzemních garážích se bude nacházet téměř 1 000 parkovacích stání z většiny využívaných nájemci a z části veřejností.

Radim Passer, předseda představenstva společnosti PASSERINVEST GROUP, a. s., říká: „BB Centrum pro mě není jen projekt, ale důležitá etapa mého života. Rozvoj BB Centra dokazuje, že ambice, s nimiž jsme k projektu přistupovali, nebyly marné. Nejen v samotných budovách, ale i kolem nich žijí lidé, a ti mají právo na příjemné životní prostředí. A toto především by měl mít na paměti developer, který by měl být vstřícný návrhům, jež toto splňují. Myslím, že FILADELFIE těmto podmínkám plně vyhovuje.“