Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

14.8.2007

BUDOVA „E“ V BB CENTRU MĚNÍ MAJITELE

Endurance Office a Retail Fund, vedený společností Orco Property Group, a Passerinvest Group s potěšením oznamují úspěšné uzavření akvizice budovy E pražského BB Centra.

Endurance Office a Retail Fund, pro něhož je tato transakce prozatím největší, zakoupil od společnosti Passerinvest Group 100% akcií společnosti BBC – Building E, a.s. Fond byl během celé transakce zastoupen týmem právníků Global Real Estate Group společnosti Salans pod vedením Jiřího Stržínka. Passerinvest Group transakci realizoval bez externích poradců.

Budova E je kancelářskou budovou kategorie A s originálním dispozičním a architektonickým řešením. Na sedmi nadzemních a čtyřech podzemních podlažích se rozkládá zhruba 14 600 m² kancelářských a 1 000 m² skladovacích prostor. K dispozici je také přes 300 podzemních parkovacích stání. Celá budova E je v současnosti dlouhodobě pronajata Skupině ČEZ.

„Kancelářská budova kategorie A v natolik atraktivním prostředí jako je BB Centrum ještě zvýší hodnotu portfolia Endurance Office a Retail Fondu. Z hlediska využití komerčních prostor se jedná o jednu z nejzajímavějších lokalit v Praze a jsme rádi, že jsme mohli rozšířit seznam našich nemovitostí právě zde,“ uvedl Aleš Vobruba, Senior Vice President Orco Property Group.

Objekt je součástí administrativního komplexu BB Centrum na Praze 4, jehož developer, společnost Passerinvest Group, působí na českém realitním trhu již patnáct let. Strategicky výhodná poloha a špičkové technické zázemí umožní budoucím nájemcům plně využít obchodní potenciál této oblasti.

Radim Passer, předseda představenstva společnosti Passerinvest Group, k této transakci uvádí: „Prodej budovy E potvrdil status BB Centra jako zajímavé investiční příležitosti. Věřím, že tomu tak bude i nadále.“*********

Lucemburský nemovitostní uzavřený fond Endurance Real Estate Fund For Central Europe (The Endurance Office and Retail Fund), jehož správcem je Orco Property Group, zastřešuje 4 podfondy zaměřené na realitní investice v oblasti kancelářských a obchodních budov, rezidenčních nemovitostí a hotelů. Celkový upsaný kapitál prvního z podfondů zaměřeného na investice na trhu kancelářských a obchodních nemovitostí představuje 150 milionů EUR a v současné době spravuje majetek ve výši cca 240 milionů EUR. Předpokládaná hodnota celkového portfolia tohoto podfondu po proinvestování celého upsaného kapitálu je cca 500 miliónů EUR. Endurance Fund je určený institucionálním investorům a zaměřuje se na akvizice na realitních trzích v regionu střední Evropy. Druhý rezidenční podfond zahájil své aktivity v říjnu 2006. Jeho stávající upsaný kapitál dosahuje částky 100 miliónů EUR, cílová částka činí 150-200 miliónů EUR. Kancelářský a Hospitality podfond jsou v současné době ve fázi upisování kapitálu. Pro více informací navštivte, prosím, www.orcogroup.com.

Passerinvest Group je česká developerská společnost s dlouholetým působením na českém trhu. Byla založena Radimem Passerem v první polovině 90. let a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou rezidenčních, administrativních a komerčních budov a komplexů. Od druhé poloviny 90. let je Passerinvest Group jako investor a developer spojován převážně s projektem BB Centrum v Praze 4 – Michli, který je jedním z největších a nejúspěšnějších developerských projektů v České republice. Jeho realizací se Passerinvest Group zařadil mezi přední společnosti na českém realitním trhu a získal výrazné mezinárodní povědomí.
www.passerinvest.cz

BB Centrum je nová obchodní čtvrt v Praze 4 – Michli, jejíž výstavba byla zahájena v roce 1996. Do první dokončené budovy, budovy C, se jako první velcí nájemci nastěhovaly společnosti Hewlett-Packard a 3M. V současné době tvoří BB Centrum 11 budov o celkové ploše téměř 150 000 m2. Součástí projektu se také stane celá řada nových služeb, dva rozsáhlé parky, křesťanské komunitní centrum se školou, školkou a přednáškovými sály. Celkové investice dosáhly k dnešnímu dni výše 8,5 mld. Kč.
www.bbcentrum.cz