Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

25.10.2006

BB CENTRUM SLAVÍ 10 LET!

BB Centrum, v dnešních dnech již plnohodnotná moderní městská čtvrť, začalo vznikat před 10 lety v Praze 4 – Michli. Nejprve se jednalo o výstavbu moderních administrativních budov, nicméně tvůrci BB Centra od samého počátku respektovali současné urbanistické principy výstavby nových městských částí. Aby mohla tato čtvrť dobře fungovat a trvale přispívat ke kvalitě života svých obyvatel i lidí žijících v okolí, musí současně plnit více městských funkcí. Proto zde v průběhu let kromě kancelářských budov byly budovány obchody, provozovny služeb, restaurace, bytové jednotky. Těsně před dokončením je výstavba Brumlovky s wellness a fitness klubem, restauracemi, poštou, kadeřnictvím a řadou dalších služeb. Projekt BB Centra také zahrnuje dva velké parky a komunitní centrum se školkou, školou a přednáškovými sály.

Právě dostupnost a šíře služeb, které jsou k dispozici nejen nájemcům, ale i obyvatelům Prahy 4, je jednou z předností BB Centra. V budově A se nachází klientský servis a kavárna společnosti Telefónica O2, prodejna novin a tabáku a sběrna čistírny. V budově B pak pobočka GE Money Bank včetně bankomatu, v budově C solární studio a prodejna tabáku se sběrnou fotografií. Lékařské ordinace a lékárna se nacházejí v budovách Residence a Office Park. V přízemí budovy Alpha se nachází prodejna se zdravou výživou a přírodní kosmetikou Maranatha. V budově Beta sídlí restaurace Hacienda Mexicana, předváděcí centrum společnosti Samsung a půjčovna automobilů SIXT s předprodejem TICKET-PRO. V listopadu zde bude otevřeno i konzultační a předprodejní centrum wellness a fitness centra Balance Club Brumlovka. „Služby nacházející se v BB Centru využívají nejen zaměstnanci společností, které zde sídlí, ale také obyvatelé okolí. Právě další rozšiřování služeb spolu s rozvíjejícím se BB Centrem je zárukou, že lidé zde budou nejen pracovat, ale trávit i svůj volný čas“, dodává Zbyněk Passer, člen představenstva společnosti Passerinvest Group. Díky široké nabídce služeb doplňuje BB Centrum infrastrukturu Michle a stává se její plnohodnotnou součástí.

Z plánované podoby BB Centra je k dnešnímu dni zrealizováno přibližně 50 procent. Dokončeny jsou budovy C, B, A, D, Office Park, Residence a budovy Alpha a Beta. Ve výstavbě jsou mimo obchodního a sportovního centra Brumlovka i budovy Gamma a E, které byly ještě před svým dokončením plně pronajaty (Gamma - společnost Telefónica O2 a budova E - společnost ČEZ). Všechny tři budovy budou dokončeny na přelomu let 2006 a 2007. Součástí všech staveb BB Centra je nejen běžná vybavenost, tedy plochy pro gastronomii, obchody a služby, ale také dostatek parkovacích míst. Na konci roku 2006 bude v BB Centru pracovat více než 9 000 zaměstnanců.