Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

11.10.2005

GAMMA - VLAJKOVÁ LOĎ BB CENTRA

Proměna michelského BB Centra v novou městkou čtvrť úspěšně pokračuje. Ve výstavbě je nyní největší budova projektu BB Centrum – Gamma, která bude se svými deseti nadzemními a třemi podzemními podlažími zároveň jednou z největších administrativních novostaveb v Praze. Dotvoří doposud chybějící jižní nároží BB Centra, v bezprostřední blízkosti magistrály (ulice 5. května). Gamma je ve výstavbě od ledna letošního roku a do provozu by měla být uvedena již koncem roku 2006. Developer projektu – PASSERINVEST GROUP – spolupracuje s osvědčenými partnery: hlavním architektem je ing. arch. Jan Aulík a Studio A, financující bankou HVB Bank a generálním dodavatelem stavby PSJ holding.

V přízemí Gammy najdeme kromě prostorného atria s centrální recepcí a čekací zónou o celkové ploše téměř 690 m2 i velkou jídelnu (1 300 m2) s výhledem na vodní plochu, kavárnu, francouzskou restauraci a zhruba 400 m2 pro obchodní plochy a služby. Typické nadzemní podlaží Gammy nabídne plochu přesahující 3 000 m2. V souhrnu tak Gamma disponuje zhruba 30 tisíci m2 kancelářských ploch. Ve velkém podzemním parkingu najde své místo přes 500 automobilů.

Gamma bude bezesporu patřit k nejpůsobivějším moderním administrativním budovám. Vzdušnou dvoranou vstoupíme do světa, kde nás překvapí prostor a dostatek denního světla. Pozornost upoutá šestice panoramatických výtahů, prosklené jednací místnosti působivě vystupující do atria a štíhlé lávky propojující obě části budovy. Gamma tak bude už při vstupu působit reprezentativně, jak se sluší na sídlo prestižních společností. Tento dojem umocní i přírodní materiály – kámen a dřevo – použité na podlahy a obklady stěn, stejně jako množství interiérové zeleně. Oblíbeným místem se určitě stane střešní zahrada. Zajímavostí bude také 16 druhů fasád, z nichž technicky nejvyspělejší a pro budovu Gamma nejcharakterističtější je fasáda čelem k magistrále, s třístupňovým systémem eliminace odrazu hluku. Ohleduplnost k protější bytové zástavbě zde pomohla vytvořit ve spolupráci s experty na akustiku velmi zajímavou architektonickou formu.

„Věřím, že s Gammou uvedeme na trh jednu z nejlepších administrativních budov současnosti, která díky vybavenosti moderními technologiemi, maximální vnitřní flexibilitě a vysoké míře bezpečnosti poskytne svým nájemcům nadprůměrný komfort a ideální pracovní podmínky pro mnoho budoucích let,“ říká marketingový ředitel Zbyněk Passer. „Poloha Gammy bezprostředně u radiály 5. května přinese navíc vynikající viditelnost firemních log. Jednání s potenciálními nájemci již probíhají. Průměrné nájemné se pohybuje pod hranicí 15 EUR za metr čtvereční a měsíc, samozřejmě v závislosti na parametrech kontraktu – velikosti plochy, délce nájmu apod.,“ dodává Z. Passer.

Projekt BB Centrum má podle odhadů potenciál dalšího rozvoje až do roku 2011. Po dokončení veškerých záměrů by měla lokalita nabídnout k pronájmu více než 300 tisíc metrů čtverečních v 15 objektech a přibližně 5.000 převážně podzemních parkovacích stání. Součástí projektu je i ucelená síť obchodů a restaurací, dva rozsáhlé parky, kostel s komunitním centrem, venkovní víceúčelové hřiště a moderní wellness centrum s rozsáhlou nabídkou relaxačních a sportovních služeb. Cílem developera je připravit kvalitní a příjemné pracovní prostředí pro více než 15 tisíc lidí. Celkové náklady na realizaci BB Centra překročí 15 miliard korun.