Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

1.2.2005

VŠECHNY BUDOVY BB CENTRA PLNĚ PRONAJATY

Nejmladší dokončená budova ALPHA v administrativním komplexu BB Centrum získala posledního nájemce. Je jím společnost STROM telecom, která se zabývá vývojem a výrobou telekomunikačních systémů, digitálních spojovacích systémů a informačních systémů pro podporu spojových operátorů. STROM telecom si pronajal 2.185 metrů čtverečních kancelářských ploch ve třetím a čtvrtém..nadzemním podlaží budovy Alpha a 37 parkovacích stání. Od dubna 2005 se stane bezprostředním sousedem firem Microsoft, Czech Puma Dassler, EDS, Salve Group, D.S.Leasing, Setuza, ČEZ, British Telecom, Huawei Technologies a samotného developera projektu, společnosti Passerinvest Group.

V budově Alpha je dnes plně pronajato více než 12,5 tisíce m2 kancelářských ploch a 220 parkovacích míst. Stejně tak jsou plně a dlouhodobě pronajaty všechny ostatní dokončené budovy BB Centra. Významné společnosti, které zde sídlí, tvoří dobré jméno této moderní pražské administrativní čtvrti. Z BB Centra se stal největší a zároveň nejúspěšnější administrativní park v ČR, s progresivní urbanistickou koncepcí a potenciálem rozvíjet se nejméně do roku 2011.

Marketingový ředitel společnosti Passerinvest Group Zbyněk Passer říká: „Skutečnost, že všechny naše dokončené budovy jsou dnes plně pronajaty, nás těší o to více, že situace na pražském realitním trhu je každým rokem složitější. Svědčí o tom i výsledky průzkumu společnosti CB Richard Ellis, podle kterých vzrostla míra neobsazenosti kancelářských prostor v hlavním městě z 11,5% na konci roku 2002 na 12,5% na konci roku 2003 a na přibližně 15% na konci roku 2004. Přál bych si a věřím, že i přes tento negativní trend se nám podaří uvést úspěšně na trh také další z budov BB Centra. V nabídce je nyní budova Beta o třech podzemních a devíti nadzemních podlažích, která po svém uvedení do provozu v dubnu 2005 nabídne přibližně 18.000 metrů čtverečních pronajmutelných ploch. Jsem přesvědčen o tom, že Beta bude velkým přínosem pro celý areál, protože jako první velká budova v BB Centru poskytne ve větší míře také maloobchodní plochy. Většinu prvního nadzemního podlaží obsadí renomovaná restaurace Hacienda Mexicana, snídaňová kavárna a bar. V příjemném parkovém prostředí bude k dispozici letní zahrádka příslušející k restauraci a ke kavárně,“ dodává Zbyněk Passer.

Přehled společností sídlících v BB Centru
Budova C: Hewlett Packard, 3M, Trane, Next Soft, Binta Budova B: GE Capital Bank, Regus Business Centre, Goodyear – Dunlop, Ness
Budova A: Eurotel Praha
Budova D: Eurotel Praha
Office Park: OTIS, Česká spořitelna, PSJ holding, Santé
Residence BB Centrum: 35 bytů v soukromém vlastnictví
Budova Alpha: Microsoft, Czech Puma Dassler, EDS, Setuza, D.S.Leasing, Salve Group, ČEZ, British Telecom, Huawei Technologies, STROM telecom, Passerinvest Group, o. s. Maranatha