Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

13.10.2003

BUDOVA ALPHA

Alpha o čtyřech podzemních a osmi nadzemních podlažích se nachází se v pohledově nejexponovanější poloze celého areálu s vynikající visibilitou z magistrály i Vyskočilovy třídy. Architektem budovy je Jan Aulík (Studio A). Alpha je založená na pilotách a základové desce s navazující železobetonovou monolitickou konstrukcí a vnějším pláštěm ze skla a hliníku. Vnitřní atrium s výrazně prosvětleným skleněným světlíkem přes všechna podlaží navozuje příjemnou komorní atmosféru. Zakřivená jihozápadní fasáda umožnila umístění výjimečně pojatého loga hlavního nájemce – společnosti Microsoft - přímo na fasádě objektu.
Cílem maximálně flexibilní vnitřní dispozice je vyhovět co nejširší škále požadavků budoucích nájemců. Nadstandardně je řešena i bezpečnost budovy. Ta je rozdělena do několika sektorů a veškeré informace jsou vyhodnocovány v recepci v 1. nadzemním podlaží. Výstup z garáží objektu je řešen výtahem, který končí v 1. nadzemním podlaží a pouze přes turnikety je možné projít k výtahům, které obsluhují další nadzemní podlaží. Všichni nájemci i návštěvníci budovy jsou tak registrování průchodem přes vstupní kontrolní zařízení.
Jednou z nepřehlédnutelných zajímavostí je velké vnitřní atrium s negativním vertikálním sklonem přes všechna podlaží. Unikátem v pražském měřítku je nejen použití předzvětralého titan-zinku na zakřivenou jihozápadní fasádu, ale i střešní zahrada s mnoha zákoutími, vyhlídkami, terasou a chráněnými místy s lavičkami. Nebudou chybět vzrostlé vzácné dřeviny, stylizované mostky z afrického dřeva, stylizované osvětlení atp. Bezbariérový přístup do všech prostor budovy je samozřejmostí.
Alpha nabízí přes 12,5 tisíce m2 pronajmutelných ploch (z nichž přibližně polovina již má své nájemce) a více, než 220 parkovacích míst.
Generálním dodavatelem stavby byla společnost HOCHTIEF, supervizi zajišťoval EC Harris. Financující bankou je HVB Bank – stabilní partner PASSERINVESTu při rozvoji lokality BB Centrum.

Budova Alpha získala v listopadu pretižní cenu Construction and Investment Journal 2003 za nejlepší developerský projekt roku.