Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

29.9.2004

PRODEJ BUDOVY ALPHA V BB CENTRU NA PRAZE 4 ÚSPĚŠNĚ DOKONČEN

Budovu Alpha, která je součástí komplexu BB Centrum v Praze 4, odprodal její developer PASSERINVEST GROUP do majetku fondu, který je ve správě společnosti INVESCO Real Estate GmbH.

Budova Alpha o rozloze 11 500 m2 je nejnovějším objektem, který společnost PASSERINVEST GROUP dokončila a pronajala v rámci BB Centra. K nájemcům patří Microsoft, EDS, Puma, ČEZ, British Telecom a další společnosti. V srpnu 2004 budovu odkoupila společnost INVESCO Real Estate jednající za fond iii - BVK Europa, Spezialfonds největšího německého penzijního fondu Bayerische Versorgungskammer (BVK).

Tato transakce je velmi významná, neboť pro společnost PASSERINVEST GROUP znamená prodej již osmé budovy a pro celou střední Evropu vůbec první akvizici německého penzijního fondu s využitím struktury Spezialfonds. Zároveň signalizuje obnovu akvizičního programu společnosti Invesco Real Estate (dříve HVB Immobilien Asset Management) po odštěpení od HypoVereinsbank koncem roku 2003.

Ben Maudling ze společnosti INVESCO Real Estate prohlásil: „Všechny strany velmi oceňují tuto transakci i angažovanost tak vysoce prestižní mezinárodní instituce, jako je BVK, ve vztahu k České republice, pražskému trhu s nemovitostmi, administrativnímu komplexu BB Centrum i jeho nájemcům.“

Radim Passer, předseda představenstva, dodal: „Budova Alpha byla již osmý investiční projekt, který jsme připravili pro investory. Díky všem zúčastněným stranám proběhla celá transakce hladce a věřím, že také tento obchod bude přínosem pro celé BB Centrum.“