Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

21.9.2004

BB CENTRUM ČEKÁ DALŠÍ EXPANZE

Běžnou praxí na domácím i světovém realitním trhu je, že developer postaví dům, pronajme jej, prodá a poté přesune svou pozornost na jiný projekt. Passerinvest Group je však česká firma, pro níž je rozvoj BB Centra hlavní náplní. Věnuje se mu od roku 1992, přičemž potenciál rozvoje má tato lokalita nejméně do roku 2011. BB Centrum nyní prochází další etapou svého vývoje. Ve výstavbě je budova BETA, která po dokončení na jaře příštího roku nabídne k pronájmu přibližně 18 tisíc metrů čtverečních ploch. BETA má již své první budoucí nájemce: v 1.NP budovy najde své místo restaurace a kavárna Hacienda Mexicana. Dalším nájemcem je společnost Goodyear, která má předpronajato 900 m2 kancelářských ploch. Ještě na konec tohoto roku je plánován začátek výstavby budovy GAMMA přímo u dálnice D1. Objekt o třech podzemních a deseti nadzemních podlažích se stane skutečnou dominantou BB Centra. V budově GAMMA bude k dispozici přibližně 30 tisíc metrů čtverečních pronajmutelných ploch, převážně kancelářských. Přímo u nájezdové rampy na magistrálu směrem do centra Prahy vyroste kancelářská budova E s přibližně 13 tisíci metry čtverečními ploch. V jejím přízemí jsou plánovány obchodní jednotky a konferenční centrum, které bude určeno nejen pro nájemce BB Centra. Chystá se i celková přestavba Brumlovky v unikátní sportovní centrum nové generace. Z dokončených budov v BB Centru zbývá pronajmout posledních cca 20% ploch v loni dokončené budově ALPHA. Nejnovějším nájemcem této budovy jsou od září British Telecom a od července ČEZ, které se tak staly bezprostředními sousedy firem Microsoft, Czech Puma Dassler, EDS, Setuza, Salve Group, D.S.Leasing a samotného developera projektu, společnosti Passerinvest Group. Všechny ostatní dokončené budovy jsou plně a dlouhodobě pronajaty, většinou významným nadnárodním korporacím. Právě ony dělají z BB Centra prestižní adresu.

Pro úspěšný rozvoj BB Centra je důležité znát složení a přání lidí, kteří zde pracují. Passerinvest Group proto provádí – jako jediný developer na českém trhu – pravidelné průzkumy spokojenosti nájemců a jejich zaměstnanců. Není náhodou, že se v každém nově realizovaném objektu navyšují plochy pro retail, které jsou „šité na míru“ přesně definovaným potřebám lidí v BB Centru. Z posledního průzkumu lokality, který Passerinvest Group dokončil v květnu tohoto roku, například vyplynul zájem o zřízení stylové restaurace, která by – na rozdíl od již fungujících jídelen – poskytovala odpovídající prostředí i pro obchodní jednání. K nejžádanějším službám patří také menší samoobsluha, bankomat, trafika, pošta a videopůjčovna. Priority nájemců a jejich zaměstnanců rovněž ovlivní konkrétní skladbu služeb plánovaného sportovního centra Nová Brumlovka, o který je velký zájem.

Radim Passer, předseda představenstva společnosti Passerinvest Group, k situaci v BB Centru říká: „V současné době je na trhu stále dost poptávek velkých společností po kvalitních kancelářích v dobré (mimocentrální) lokalitě, kterou Praha 4 nepochybně je. Podle prohlídek a prezentací, které děláme, se dá říci, že zájem je celkem velký a BB Centrum má na trhu velmi dobré jméno. Konkurenci ostatních projektů samozřejmě cítíme, ale podle jmen kvalitních a hlavně bonitních nájemců, které jsme získali, si v ní BB Centrum stojí více než dobře. Většina budov, které jsme postavili, byla pronajata ještě před kolaudací. Budova Beta se také začala stavět bez předpronájmu a věříme, že do kolaudace bude z větší části pronajata,“ říká Radim Passer.