Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

30.5.2022

Nové prodejny hraček KITSTORE a MANDALA MONTESSORI se otevírají na Brumlovce

KITSTORE nově na Vyskočilovi ul.

V květnu si prostory pražské Brumlovky pronajali doslova hraví nájemci – KITSTORE a Mandala Montessori. Obě prodejny nabízí sortiment pro děti, který ale mnohdy zaujme i dospělé. KITSTORE zaměřený na stavebnice LEGO® zároveň slouží jako herna a zákazníci jej mohou navštívit v Budově B s vchodem z hlavní Vyskočilovy ulice. Prodejna Mandala Montessori s ručně malovanými figurkami zvířátek, je umístěna v obchodní pasáži budovy Brumlovka. Návštěvníci obou prodejen mohou očekávat kvalitní servis ochotného personálu a pestrou nabídku hraček a pomůcek, které dětem pomohou například v rozvoji jazyka, jemné motoriky, logického myšlení či matematiky. Na Mezinárodní den dětí, který se i na Brumlovce bude slavit 1. 6., si obě prodejny připravily zvýhodněné ceny hraček a stavebnic. Majitelem a správcem těchto budov je Koncern Passerinvest.

KITSTORE: Obchod pro milovníky dánských kostiček

KITSTORE se specializuje na prodej stavebnic LEGO®, které jsou oblíbené napříč generacemi. Na českém trhu působí jako e-shop již sedmým rokem a nyní mají zákazníci možnost nakupovat své oblíbené produkty přímo v kamenném obchodě na Brumlovce. Ten zároveň funguje také jako herna. Nabídka je zde opravdu pestrá a na své si přijde každý v jakémkoliv věku. Je zde k vidění přes 400 stavebnic, mezi kterými zákazníci naleznou například oblíbenou tématiku Harryho Pottera či Star Wars. Příznivci cestování a architektury si mohou postavit vlastní Eiffelovu věž, Londýnské oko či dubajský mrakodrap Burdž Chalífa a přenést se tak prostřednictvím kostiček do vysněných destinací. „Lego není jen pro děti, v herně se na několik hodin zabaví i dospělí,“ doplňuje Michal Zítko, jednatel společnosti KITSTORE. Pro ty, kteří si jdou vyzvednout svou objednávku, a nechtějí trávit v obchodě mnoho času, je prodejna vybavena moderními technologiemi v podobě dotykového displeje, či samoobslužného kiosku.

Mandala Montessori: Hračky inspirované dětmi a přírodou

Pro malé milovníky zvířátek je Mandala Montessori prodejnou šitou na míru. Ta je totiž novým královstvím ručně malovaných figurek a sady zvířat, které díky spolupráci s filmovým kanálem zaměřeným na divoká zvířata vypadají opravdu realisticky. Kromě detailně zpracovaných figurek nabízí Mandala Montessori také Montessori pomůcky a propracované didaktické hračky, které pomohou dítěti rozvíjet všechny smysly. „Staňte se společně se svými dětmi vděčnými objeviteli světa zvířat a my věříme, že když otevřete svá srdce, přenesete si vytváření takových světů i domů. Figurky zvířat totiž nejsou jen obyčejnými hračkami, které musí skončit v krabici. Rádi Vám ukážeme a poradíme, jak můžete skrze figurky své děti rozvíjet nejen v oblasti poznávání světa, ale i v oblastech matematiky a jazyka,“ uvedl Jakub Beran, majitel společnosti Mandala Montessori.

„Brumlovka je dnes již plnohodnotnou městskou čtvrtí, kde nechybí škola, školka, dětská hřiště a různé typy sportovišť pro malé i velké. Přijde nám tedy přirozené doplňovat služby určené také pro ty nejmenší a ukázat maminkám, že jsme na Brumlovce skutečně child friendly. Těšíme se na rozzářené oči dětí z figurek zvířátek Montessori nebo na jejich zápal při stavbě lega. Postavit si mohou například i model oblíbené pohyblivé instalace BROUK od umělce Davida Černého, jelikož právě KITSTORE nabízí stavebnici Volkswagen Brouk od LEGO® Creator Expert,“ říká Lenka Preslová, vedoucí obchodního oddělení společnosti Passerinvest.

Na Brumlovce se bude i letos konat řada zábavných akcí a aktivit při příležitosti Mezinárodního dne dětí. Ve středu 1. června bude pro děti připraven skákací hrad, malování na obličej, modelování balónků i soutěže o ceny. Vše bude probíhat v příjemném prostředí Parku Brumlovka a Baarova parku. Na tento den si také noví nájemci připravili dárek pro naše nejmenší – zvýhodněné ceny stavebnic, hraček i doplňkového sortimentu.

Budova Brumlovka byla postavena roku 2007 a disponuje celkovou plochou 6200 m2ve třech nadzemních a třech podzemních podlažích. Stěžejním nájemcem budovy je moderní wellness a fitness centrum Balance Club Brumlovka, která zde využívá přibližně 80 % celkové plochy. Budova B byla postavena roku 1999, jedná se tedy o jednu z prvních postavených administrativních budov na Brumlovce, však prošla v roce 2020 kompletní rekonstrukcí. Obě budovy jsou velmi flexibilní moderní a zároveň příjemné.