Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

2.5.2022

Investorka Simona Otavová prodala sídlo generálního ředitelství ŘSD společnosti Passerinvest Group a.s.

Komerční nemovitosti Čerčanská v Praze 4

Podnikatelka Simona Otavová a Passerinvest Group a.s. (dále jen: Passerinvest) zrealizovali off-market transakci komerční nemovitosti Čerčanská 2023/12 na Praze 4, ve které v současnosti sídlí generální ředitelství státní příspěvkové organizace Ředitelství silnic a dálnic ČR. Simona Otavová získala nemovitost do svého portfolia v roce 2018. Passerinvest a paní Otavová zrealizovali transakci prodeje 100 % obchodního podílu společnosti vlastnící předmětnou nemovitost během 2 měsíců, přičemž se dohodli, že hodnota transakce nebude zveřejněna. Passerinvest touto akvizicí rozšiřuje portfolio komerčních nemovitostí v zájmové oblasti Praha 4 a Praha 11, ve které působí jako dlouhodobý urbanistický stavitel a investor.

V době rozkolísané inflace a úrokových sazeb jsme akcelerovali strategii rozšíření investic do klíčových nemovitostí v lokalitě Brumlovka a jejím okolí. Zakoupená budova svým administrativním charakterem výborně zapadá do našeho portfolia, přičemž díky dlouhodobému pronájmu, státní příspěvkové organizaci, poskytuje vysokou míru jistoty příjmů. Navíc tato akvizice dále rozšiřuje možnosti efektivního využití našeho oddělení správy nemovitostí.“ uvádí Eduard Forejt, Development Director společnosti Passerinvest Group.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ing. Simona Otavová – podnikatelka a investorka. Ing. Simona Otavová v minulosti působila na vysokých manažerských pozicích a v orgánech mnoha významných českých firem. Aktivně a dlouhodobě podniká na trhu komerčních i rezidenčních nemovitostí a podílí se na financování developerských projektů. Do jejich portfolia patří luxusní rezidenční nemovitosti v prestižních lokalitách v Praze a ve španělské Marbelle. Mimo jiné se v loňském roce stala spolumajitelkou prestižní realitní kanceláře Lexxus, která působí na českém realitním trhu téměř 30 let.