Tiskové středisko

Tiskové
zprávy

13.5.2020

Passerinvest Group, a.s. a její zaměstnanci se zapojili do pomoci v tomto mimořádném období

Společnost Passerinvest Group podpořila projekt Hrajeme pod okny v domech pro seniory, dům v Jílovské v Praze

Společnost Passerinvest Group, a.s. pomáhá dlouhodobě a mnoha způsoby. I v této mimořádné době se zapojila konkrétní finanční pomocí i aktivitou samotných zaměstnanců. Passerinvest Group a její zakladatel Radim Passer ze svých soukromých prostředků darovali např. 500 tis. Kč Domu seniorů v Michli v Praze 4, který byl nemocí Covid-19 velmi zasažen. Dalších 550 tis. Kč putuje nadaci Sirius, která pomáhá dětem v sociálně slabých rodinách. Hygienické potřeby i roušky zajistila také společnost Domovu pro seniory v Praze 11, ošetřujícím lékařům Domova U Biřičky v Hradci Králové zapůjčila pro možnost zázemí a odpočinku obytný vůz a aktuálně se také zapojila do projektu „Hrajeme do oken“, který organizuje živá hudební vystoupení pod okny či na zahradách pečovatelských domovů a domovů pro seniory – konkrétně společnost podpořila tuto aktivitu na Praze 4 a Praze 11. Celková finanční podpora v době koronavirové krize tak aktuálně činí téměř 1,8 mil. Kč.

 

Chtěl bych poděkovat jménem svým, jménem našich zaměstnanců, a hlavně jménem našich seniorů za finanční pomoc, která přišla v této těžké době. Naše zařízení stojí kousek od Vašeho sídla. Jsme v Michli pod Tyršovým vrchem a jsem hluboce přesvědčen, že díky Vašemu daru zde budeme i nadále. Bylo by škoda, kdybychom museli skončit, neboť jsme zařízením unikátním, spojení sociální služby a ambulantního zdravotnického zařízení, díky čemuž jsme schopni se postarat o velmi nemocné a velmi staré klienty,“ vyjádřil své poděkování za pomoc v osobním dopise Lumír Bareš, jednatel společnosti Dům seniorů Michle.

 

Další finanční podpora ze strany společnosti Passerinvest Group putuje nadaci ADRA, Centru pomoci Paměť národa a charitativnímu projektu Hudební divadlo Karlín Živě. Pomoc směřuje i do lokality BB Centra v Praze 4, kde společnost pomohla zajistit a podpořit dobrovolníky, kteří zde zprostředkovávají nákupy seniorům i lidem z ohrožených skupin.

 

 Pomoc firmy, zejména finanční, je jedna stránka, ale jsem velmi rád, že se podařilo zapojit i naše zaměstnance prostřednictvím dobrovolné celofiremní sbírky, která stále probíhá. Všichni tak mohou dle svých možností přispět na pomoc lidem, kteří to potřebují nejvíce. Konečnou částku vybranou mezi našimi zaměstnanci navíc znásobíme,“ doplňuje Vladimír Klouda, výkonný ředitel Passerinvest Group, a.s.